caylinet-sıkça-sorulan-sorular

# Sıkça Sorulan Sorular ?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sitelerinin planlanması, isteğe göre oluşturulması, yayınlaması ve güncellenmesi olarak kısaca özetleyebiliriz. Web sitesi tasarımı ayrıca web site yapısı, bilgi, belge, görüntü, (resim, fotoğraf, video vb.) renkler, yazı tipleri, kullanıcı arayüzü, web sitesi düzenini içerir ve tüm bu unsurlar ile web siteleri oluşturur.

Web Sitesinin Yararları Nelerdir?

İşletmenizi ve kendinizi kalıcı, devamlı bir başarı ile büyük kitlelere ulaştırmanın, tanıtmanın en ekonomik en kolay yolu web sitedir. İşletme açısından bakacak olursak, işletmeniz ile ilgili bilgileri paylaşabileceğiniz, ürünleri ve hizmetleri en iyi şekilde tanıtabileceğiniz, hızlı ve etkili bir iletişim kurabileceğiniz teknoloji internettir. İşletmenizi internet ortamına taşımanın ilk adımı web sitesidir. Günümüz de kişiler ve işletmeler çağımızın gerektirdiği şekilde kendilerini adapte etme yarışındalar. Web site yaptırarak işlerini büyütmektedirler. Kısaca Web Sitesinin Yararları işletmenizi web sitesi yardımıyla daha fazla kişiye tanıtarak kazancı arttırmak.

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Web Site, bir tanıtım, reklam platformudur. Web Site ile işletmenizi, ürününüzü veya hizmetlerinizi dilediğiniz an dilediğiniz kadar tanıtabilirsiniz. İşletmenizin tanıtım ve reklam hizmetlerine dilediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz. Bu şekilde işletmenizi, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi en doğru, en kolay şekilde internet kullanıcılarıyla paylaşırsınız. Yeni ürünlerin bilgileri, reklam yazıları, kampanya duyuruları vasıtasıyla internet sitenizi ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Web sitesi ile kişisel ya da işletme imajınızı bir üst seviyeye taşıyarak profesyonel gözükmektir. Günümüzde hizmet, ürün almak isteyenlerin ilk yaptığı iş Google veya diğer arama motorun da işletmenizi aratarak işletmenizi incelmek. Web site ile internette ulaşılır olmanız işletmenizi daha profesyonel gösterecek ve güvenilirliğinizi arttıracaktır.

 

Caylinet Seo

 

Caylinet Seo

SEO Nedir?

SEO, Türkçe açılımı “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarında daha iyi görünmesiniz ve üst sıralarda gözükmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların tamamına SEO denir.

Seo Çalışması Gerekli Mi?

Sıkça Sorulan Sorular Seo hakkında kısaca anlatmak gerekirse Google başta olmak üzere Bing, Yahoo, Yandex gibi arama motorlarında iyi sıralamalarda yer alarak daha fazla kişinin işletmenizi görmesi, tanıması ile gelirinizi artırabiliriz.

Web Tasarım Fiyatları?

Web tasarım fiyatları istenilen projeye göre değişiklik gösterir. Hayalinizdeki tasarımı ve detaylarını öğrenmeden bu soruya cevap vermemiz doğru olmaz ama en basit bir web tasarım ücreti 3000₺ gibi bir ücretten başlamaktadır. Sıkça Sorulan Sorular Arasında en çok bu soru yeralmaktadır.

Web Sitem Mobil Uyumlu Mu?

Sıkça Sorulan Sorular arasında Web Siteniz tasarlanırken tüm cihazlara uyumlu olarak tasarlanır. Responsive tasarım ile web siteniz telefon, tablet, bilgisayar, tv ekranlarına tam uyumlu olarak çalışır.  Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını hızlı ve kolayca sizde test edebilirsiniz.

Web Site Mobil Uyumluluk testini Google Mobil Uyumluluk Test aracı ile hemen yapabilirsiniz.

https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr

Web sitelerinin mobil uyumlu olması artık zorunlu bir kriterdir. Google mobil uyumluluğu zorunlu hale getirmiştir.